UA RU
Пн-Нд: 09:00-20:00
Без вихідних
×

Потребляйте собственное электричество по 1,50 грн./кВт*ч с НДС. СЭС в кредит под 0% Монтаж под ключ за 15 дней

Комерційні сонячні електростанції для вашого бізнесу

Енергонезалежність та децентралізація електропостачання тепер не просто забаганка, а потреба. Окрім екологічності сонячної електростанції, вона забезпечує високу автономність в умовах можливих перебоїв у постачанні електроенергії від держави. Уряд активно стимулює перехід на сонячну енергію, даючи можливість підприємцям заробляти через зелений тариф для юридичних осіб та впровадження системи Net Billing.

Електростанції, які працюють від сонця стають все більш привабливим рішенням для українських підприємств, дозволяючи їм одночасно:

  • знизити витрати;
  • бути енергетично автономними;
  • отримувати додатковий дохід.

Всупереч високій початковій ціні системи, можливість купити станцію доступна навіть невеликим підприємствам. Багато фінансових компаній пропонують кредити на встановлення сонячних станцій на вигідних умовах.

Як працюють комерційні сонячні електростанції

Для успішного та прибуткового функціонування СЕС для підприємства повинно сходитись 2 фактори – наявність потужностей для виробництва електроенергії та вигідна співпраця з енергетичною компанією.

Механізм роботи комерційної СЕС для підприємства

Комерційні варіанти працюють за таким же принципом, що й домашні. Втім, різниться спосіб підключення та подальші сценарії використання згенерованої енергії. Робота СЕС для підприємства базується на таких елементах:

  1. Сонячні панелі

    Вони встановлюються на даху будівлі чи на спеціальних наземних конструкціях. Іноді краще замовити та встановити колектори на поворотних механізмах, щоб ефективніше відбирати випромінювання у сонця. Сонячні панелі генерують постійний електричний струм під дією сонячного випромінювання.

  2. Інвертор

    Згенерований панелями постійний струм (DC) перетворюється інвертором в змінний струм (AC). Він стає придатним для живлення внутрішніх мереж підприємства та передачі в загальну електромережу.

  3. Акумулятори та система накопичення

    Вони використовуються для того, щоб зберігати вироблену в денний час електроенергію та використовувати її в періоди, коли сонячної енергії недостатньо (наприклад, вночі).

  4. Облік електроенергії

    На лінію, яка з’єднується із електромережею, встановлюються лічильники. Вони фіксують вироблені кіловат-години. Частина цієї енергії споживається безпосередньо підприємством. Надлишки ж продаються за зеленим тарифом для бізнесу або кошти за їх покупку йдуть на рахунок Net Billing.

Якісний розрахунок потужності СЕС для підприємства дозволить забезпечити злагоджену роботу всіх частин системи та гарантуватиме бізнесу енергетичну автономність.

Різниця між зеленим тарифом та нет біллінгом
Зелений тариф

Запроваджений ще у 2009 році зелений тариф має на меті стимулювати використання відновлюваних джерел енергії на місцевих рівнях. Ця програма передбачає купівлю державою надлишкових кВт-год від СЕС за підвищеною ціною. Вона швидко окупається (за 5-7 років) та активно підтримується державою. Але згідно з законодавством програма діятиме лише до кінця 2029. Дотаційність ініціативи спонукає шукати інші способи популяризації зеленої енергетики.

На зміну цьому виду тарифів може прийти Net Billing. Ця система передбачає продаж державі надлишків за ринковою ціною. Кошти надходитимуть на особовий рахунок споживача. У разі потреби, споживач може ними ж розрахуватись за електроенергію із мережі або використати для інших цілей. Наприклад, за них можна купити додаткові сонячні панелі, аби генерувати ще більше е/е. Такий підхід допомагає власникам електростанції вигідно продавати кВт-год за високою ціною в моменти пікових навантажень, а державі – збалансовувати енергосистему країни.

Net Billing
Види сонячних станцій

Автономний варіант електростанції не може бути використаний як комерційний, адже він повністю незалежний від загальної електросистеми.

Виробляти та продавати надлишки е/е можуть:

  • мережева сонячна електростанція;
  • гібридна сонячна електростанція.

Кожна із таких СЕС для підприємства має переваги та недоліки, які зумовлені особливостями монтажу та принципу роботи. Рішення, який варіант варто купити, може залежати від бажаних термінів окупності та наявного бюджету.

Мережева сонячна станція

Мережева сонячна станція підключається одразу до загальної електромережі. Для продажу по зеленому тарифу на її виході ставиться двонапрямний лічильник. Він вимірює як згенеровану у систему, так і спожиту електроенергію. Обладнання на таких станціях обмежується сонячними панелями та інвертором. Мережевий інвертор перетворює постійний струм на змінний. Для ефективного та вигідного використання потужностей СЕС для підприємства потрібно купити інвертор із високим коефіцієнтом корисної дії (95%).

Відносна простота конструкції та установки зумовлює загальну нижчу ціну. Також мережева сонячна станція має ряд інших переваг:

  • невисокі витрати на розрахунок, проектування СЕС та її обслуговування;
  • економія на встановленні акумуляторів та контролерів;
  • швидка окупність мережевої сонячної станції в 3-4 роки.

Однак, така система не гарантує повної енергонезалежності. Якщо генерація на мережевій сонячній станції відсутня, а електромережа також вийшла з ладу, то підприємство залишається без електропостачання.

Гібридна сонячна електростанція

Для такого варіанту сонячної станції, окрім сонячних модулів, потрібно купити акумулятори та гібридний інвертор. Гібридна сонячна електростанція поєднує переваги автономної та централізованої системи. Вона також підключена до державної мережі, але має спеціальну автоматику, яка перемикає відбір енергії між джерелами постачання. Вдень сонячні панелі живлять підприємство, а надлишки виробленого заряджають акумулятор.

Акумулятор своєю чергою може постачати е/е в мережу, продаючи її. У хмарні дні та вночі, а також при відключенні напруги в центральній мережі, енергопостачання забезпечується акумуляторною батареєю. Коли система гібридної сонячної електростанції фіксує недостатній заряд акумулятора або під час пікових навантажень, автоматика перемикає споживання на електрику з загальної мережі. Гібридна сонячна електростанція дозволяє підприємству як бути автономним, так і продавати надлишки.

Переваги комерційних електростанцій

Базова перевага СЕС для бізнесу – значна економія коштів. Витрати на енергозабезпечення можуть взагалі зникнути, а при надмірній генерації станція стає джерелом пасивного прибутку. Здешевлення виробництва чи надання послуг дозволяє збільшити загальний дохід підприємства. При цьому ціна продукції чи послуги не зростає для кінцевого споживача.

Серед інших плюсів СЕС для підприємства можна виокремити:

Автономність

Перебої електропостачання в Україні стали набагато частішим явищем, тому щоб не переривати роботу бізнесу, він має мати додатковий ресурс живлення. Замовити сонячну електростанцію варто тоді, коли є потреба в енергетичній незалежності.

Екологічність

Використання відновлюваних джерел енергії, особливо при великих потужностях споживання, значно скорочує атмосферні викиди.

Позитивний вплив на імідж

З екологічно відповідальними бізнесами прагнуть мати справу як звичайні клієнти, так й інші компанії та інвестори.

Швидку окупність

Інвестиція в СЕС для підприємства повертається за 4-6 років, а решта строку експлуатації (20+ років) електроенергія буде взагалі безкоштовною чи навіть прибутковою. До того ж закупна ціна від держави майже завжди ринкова.

Надійність

Сучасні сонячні станції та їх компоненти (сонячні панелі, інвертори, кабелі) виготовляються із міцних матеріалів. Вони витримують 25 і більше років експлуатації. При будь-яких несправностях їх можна легко купити та замінити на інші.

Легкість масштабування

Для проби можна замовити станцію невеликої потужності, а згодом просто збільшити кількість панелей.

Така велика кількість переваг із легкістю перекриває недоліки високої початкової ціни. Тим більше зелена енергетика дуже вітається урядом та кредитними організаціями, які надають вигідні умови кредитування для юридичних осіб.

Watt: розрахунок, планування та монтаж СЕС під ключ

Проектування СЕС – це алгоритм дій по підбору обладнання, його встановлення та введення в експлуатацію. Найчастіше на цьому етапі намагаються економити найбільше, однак такий підхід може призвести до незадовільного результату. Розрахунок параметрів СЕС для підприємства має максимально задовольняти енергетичні потреби бізнесу.

Під час проектування СЕС інженери мають врахувати:

  • стандартну потребу в електроспоживанні на добу;
  • особливості підключення до електромережі на об’єкті;
  • вимоги законодавства;
  • розрахунок оптимального кута та положення сонячних панелей;
  • розміщення вже існуючих об’єктів на ділянці;
  • схему монтажу опорних компонентів;
  • окупність проекту.

Watt пропонує комплексні рішення – від професійного розрахунку та проектування СЕС до монтажу СЕС під ключ. Ми займаємося доставкою та встановленням сонячних панелей, інверторів, кабельної продукції та іншого необхідного обладнання. Наші спеціалісти проводять пусконалагоджувальні роботи, підключення до електромережі та введення системи в експлуатацію. В кінці підприємство отримує повністю готову до роботи сонячну електростанцію. Замовити комплекс наших послуг можна за телефоном на сайті.

Етапи роботи

Аби запропонувати якомога кращий варіант (мережевої чи гібридної сонячної електростанції), спеціалісти Watt детально вивчають об’єкт, де планується установка СЕС для підприємства. До уваги беруться всі технічні, географічні та кліматичні умови ділянки. Враховуються орієнтація, площа, кут нахилу, затінення, стан електромереж тощо.

Крім цього, ми оцінюємо наявну документацію підключення до обленерго, за потреби можемо замовити у нього більшу потужність для об’єкта. Також наші спеціалісти готують повний пакет необхідних документів для оформлення зеленого тарифу, супроводжуючи до першої виплати.

На основі отриманих даних наші фахівці підготовлюють детальну пропозицію, що містить оптимальний проект, кошторис із актуальними цінами та розрахунок термінів реалізації.

Після доопрацювання та погодження плану, наступними етапами співпраці є:

1. Закупівля та поставка обладнання. Ми обираємо тільки високоякісні сонячні панелі, інвертори, кріплення, кабелі та іншу продукцію від перевірених виробників. Це дозволить встановленій системі прослужити десятиліттями.
2. Монтаж. Спеціалісти Watt акуратно розміщують та кріплять сонячні панелі, прокладають кабельну систему, монтують інверторне обладнання та інші компоненти. Також на цьому етапі СЕС для підприємства підключають до загальної електромережі.
3. Введення в експлуатацію. Після завершення установки, роботоздатність станції тестується та налагоджується.

Наша робота під ключ також передбачає гарантію на встановлене обладнання. Спеціалісти компанії за потреби надають сервісне обслуговування системи протягом усього терміну її експлуатації. Замовити попередню консультацію та дізнатись орієнтовну ціну СЕС для підприємства можна за телефонами на сайті.

Вибираючи компанію Watt, ви обираєте надійність та професіоналізм.